Evinize pozitif enerji yüklemenin 14 yolu - IRCForumu.ORG
IRCForumu.ORG chat-sohbet  

Sohbet

Geri Git IRCForumu.ORG > Eğitim > Kişisel Gelişim > Enerji Çalışmaları Olumlamalar > Evinize pozitif enerji yüklemenin 14 yolu
Ağaç Şeklinde Aç5Beğeniler
  • 2 Post By aZze
  • 1 Post By Edi
  • 2 Post By She

Yeni Konu Aç Cevap Yaz  
Konu ID: 119719
Seçenekler Stil
Alt 11 Şubat 2024, 10:08   #1
Standart Evinize pozitif enerji yüklemenin 14 yolu

Evinize pozitif enerji yüklemenin 14 yolu

Evimiz kendimizi en rahat hissettiğimiz yer. Ara sıra farklı denemelerle, huzur içinde hissedebileceğiniz, sakin bir ortama sahip olmak her zaman önemlidir. Evinizin ve içindeki eşyaların pozitif enerji, sevgi ve sıcak bir ortam yaratması için yapmanız gerekenler...

1. Hayvanlarla evinize hayat ekleyin
Bir hayvanı sahiplenmek, kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olur ve hatta hayatınıza daha fazla mutluluk katabilir. Hayvanlar çok sevgi dolu ve sevecen yaratıklardır. Aslında, ailenizin evcil hayvanına bir bakış, moralinizi hemen yükseltebilir. Kendi başınıza yaşıyorsanız, evcil hayvan sahibi olmak da harika bir fikirdir. Ve en iyi kısmı? Onlardan severseniz, sizi koşulsuz seveceklerdir!


2. Himalaya kaya tuzu lambaları
Himalaya tuz kayaları, tuz lambaları yaygın olarak kullanılan büyük kristal kayalardır. Bunlar, genellikle içinde akkor ampul ya da mum bulunan güzel lambalardır. İnsanların bu lambalar hakkında sevdiği şey, hoş bir ışıltı vermeleridir.


Lambanın güzelliği ve dinginliği, bireylerin pozitif enerjilere odaklanmasını sağlayarak zihinsel ve fiziksel olarak iyileşmelerini sağlar. Ayrıca himalaya tuzunun havadaki negatif iyonları aktardığına ve daha fazla pozitifliğe yer açtığına inanılıyor!

3. Aromaterapiyi kullanın
Aromaterapi, bir kişinin ruh halini, zihnini, zihinsel durumunu veya sağlığını değiştirmek için yatıştırıcı bitki materyalleri kullanan bir tür alternatif tıptır. Bu popüler alternatif terapi genellikle birçok farklı uçucu yağ çeşidini içerir. Bazı yağlar stresi azaltmak, zihni tazelemek ve iyi bir ruh hali için yardımcı olur. Örneğin; limon, misket limonu, nane ve selvi ile ilişkili yağlar, olumsuz düşüncelerden temizlenmek ve arınmak için yaygın olarak kullanılır. Olumsuz düşüncelerden uzaklaşmak için bu yağları kullanmak, mutluluğu kucaklamanıza ve evinizin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır.


4. Yaşam alanlarınızı bitkilerle hazırlayın

Bitkiler, büyük bir yaşam ve pozitif enerji kaynağıdır. Bitkiler havadan karbondioksidi ve toksinleri alır. Ayrıca ortama oksijen ve nem ekleyerek pozitif enerjiye katkıda bulunurlar. Yapılan bir araştırmaya göre bitkiler, optimal sağlığınızı ve doğru iyileşmeyi hızlandırmaya da yardımcı olabilir.


Bitkiler evinizin sıcaklığını ve rahatlığını artırır, ancak çok daha fazlasını yaparlar. Bitkiler ayrıca havayı temizler ve evinizin içindeki oksijeni yeniler. Aynı zamanda havadaki toksinleri de giderir. Bakımı kolay bitkileri seçmek önemlidir. Evin havasını temizleyen bitkiler yazısını okumak için tıklayınız...


5. Özgür bir zihin için dağınık olmayın
Eviniz dağınıksa, zihninizi etkileyebilir. Yapılan bir araştırma, çok fazla dağınıklık ile çevrili olmanın beyninizin işleme ve net bir şekilde düşünme yeteneğini engellediğini ortaya koydu. Dikkatiniz rekabet ettikleri için beyninizin çalışma yeteneğini baskılayabilir. Dağınıklığı ortadan kaldırmanın en kolay yolu, evinizde oda oda dolaşarak kırılan, lekelenen veya artık kullanmadığınız eşyaları çıkarmaktır.


“Bir gün kullanabilirim” gibi düşüncelere kapılmayın. Evinizi basitleştirmek ve dağınıklığı gidermek için birkaç tur atmanız gerekebilir, ancak ne kadar çok şeye ihtiyacınız olmadığına şaşıracaksınız ve fazladan dağınıklık ortadan kalktığında kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Beyniniz bunun için size teşekkür edecek.


6. Pencereleri açın
Evinize temiz hava girmesi, hava kirliliğini ortadan kaldırır ve hava kalitesini iyileştirir. Duygularımızı, ruh halimizi ve zihnimizi etkiler. Mümkünse her gün pencerelerinizi açın, gökyüzünün stresinizi atmasına ve ruh halinizi yükseltmesine izin verin.


7. Bırakın güneş ışığı içeri girsin
Güneş ışığı, doğanın pozitif enerji armağanıdır. Evinizin daha fazla güneş ışığı alması için perdelerinizde açık renkleri kullanın. Koyu perdeler güneş ışınlarının evinize girmesini engeller. Toz veya kiri temizlemek için camlarınizi silin. Bu basit şeylerin güneş ışığının evinize girmesine ve ruh halinizi aydınlatmasına nasıl izin vereceği şaşırtıcı. Daha aydınlık bir oda davetkar, rahatlatıcı ve daha huzurludur.


8. Ön kapıyı kırmızıya boyayın
Renkler ruh halimizi etkiler. Feng Shui, çevrenizin ve sizi nasıl etkilediğinin bir felsefesidir. Kelimenin tam anlamıyla "rüzgar ve su", hayatınızı etkileyen iki ana doğal unsur anlamına gelir. Feng shui'de renk önemlidir. Kırmızı renk gücü, gücü veya korumayı ifade eder.


Psikologların yaptığı bir araştırmada, kırmızının aynı zamanda statüye de işaret ettiğini buldular. Kapınızı kırmızıya boyamak, genellikle misafirler için bir karşılama ve samimiyet işaretidir.


9. Müzik ile pozitifliği yakalayın
Müzik dinlemenin ruh halinizi iyileştirebileceğini ve evinizde olumlu bir atmosfer yaratabileceğini hepimiz biliyoruz. Canlandırıcı müzik dinlemenin yanı sıra, müziğe eşlik ettiğiniz de önemli. Yakın tarihli bir NIH araştırmasında, araştırmacılar, şarkı söylemenin beyninizin genellikle uyarılmayan bölgelerini uyararak daha aktif olmalarına neden olduğunu buldular. Araştırmacılar, müziğin beynimiz üzerindeki gücü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu çalışmayı ve diğerlerini kullanmayı umuyorlar. En sevdiğiniz şarkılardan bazılarını açın ve eşlik edin. Şarkı söylemenin faydaları nelerdir? yazısını okumak için tıklayınız...


10. Pozitif enerjiyi artıran kristaller kullanın
Kristaller sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda pozitifliğinizi artırır ve kaygıyla savaşmanıza yardımcı olur. Bugün 40 milyon yetişkin bir tür kaygıdan mustarip. Kristaller, negatif enerjiyi ortadan kaldırmanın, zihinsel, fiziksel ve ruhsal huzursuzluğu dengelemenin doğal bir yoludur. Olumlu bir ruh hali geliştirmek ve hissedebileceğiniz herhangi bir endişeyle savaşmak için kristalleri evinizin her yerine yerleştirin. Farklı kristaller farklı güçlere sahiptir, bu yüzden size en iyi yardımcı olacakları araştırın.


11. Meditasyon için bir alan yaratın

Evinizde meditasyon yapabileceğiniz rahatlatıcı bir yer bulun. Bir pencerenin yakınında bir yer seçin, böylece gökyüzünün ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Elektronik cihazlarınızı alanın dışında tutun, böylece gelen e-postalar, mesajlar ya da aramalar dikkatinizi dağıtmaz. Zihninizi temizlemek, kalbinizi yenilemek ve yeniden şarj etmek için bir yer.


12. Adaçayı yakın
Adaçayı yakmak evinizin pozitif enerjisini artırır. Ayrıca havayı toksinlerden ve yabancı maddelerden temizler. Bazı insanlar, haftada bir adaçayı yakmanın evlerini temizlemek için iyi bir uygulama olduğunu düşünüyor. Adaçayı yakmak ne işe yarar? yazısını okumak için tıklayınız...


13. Duvarları yeniden boyayın

Hiçbir şey evinizi yeni bir kat boya gibi tazeleyemez. Kirli, lekeli duvarlar pozitifliği engeller ve huzursuzluk hissi yaratır. Kirli duvarları olan bir odanın enerjisi negatiftir. Oturma odanızın, yatak odanızın veya mutfağınızın bir duvarında canlandırıcı bir renk seçin. Lacivert, kırmızı ya da yeşil gibi renkler, evinizde bir renk patlaması yaratır ve odanın atmosferini iyileştirebilir.


Renk uzmanlarından, farklı renklerin zihni nasıl etkilediğine dair bilgiler:

Beyaz: Beyaz, temiz bir sayfa ve saflığı temsil eder.Lacivert: İhtişam ve drama duygularını uyandırır.Açık mavi ve yeşil: Bu renkler insana doğayı, çimenleri, çiçekleri, gökyüzünü ve suyu anımsatır. Rahatlamış hissedersiniz.Pembe ve mor: Pembe ve lavanta tonları, kendimizi kasvetli hissettiğimizde enerjimizi yükseltir ve alanınıza pozitiflik katar.Gri: Gri, odaya sakin bir hava verir ve sinirleri yatıştırır.Bej, gri, ten rengi: Bu kahverengi nötrler bize Dünya'nın kendisini hatırlatır ve içerideyken bile doğaya bağlı hissetmemizi sağlar.Kırmızı: Bolluk, sıcaklık ve misafirperverlik duygularını uyandıran bir renktir.Mor: İnsanlığın erken dönemlerinde, mor kraliyetin rengiydi. Bugün, onu zarif ve güçlü olarak algılıyoruz.

Edi ve Haje bunu beğendiler.Söylemediğim sözler yüzünden kendini masum sanma!! ‘Sustuklarım bile seni ziyan etmeye yetecek’
 
Alıntı Yap
Alt 11 Şubat 2024, 10:18   #2
Edi
Standart

İçerik gizlenmiştir.

İçerikleri görebilmek için üye olmalı ve üye girişi yapmalısınız.
Giriş Yap Kayıt Ol

aZze bunu beğendi.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
 
Alıntı Yap
Alt 16 Şubat 2024, 21:14   #3
She
Standart

İçerik gizlenmiştir.

İçerikleri görebilmek için üye olmalı ve üye girişi yapmalısınız.
Giriş Yap Kayıt Ol

Haje ve aZze bunu beğendiler.~ E & B ~
 
Alıntı Yap
Cevapla

Etiketler
enerji, evinize, pozitif, yolu, yüklemenin


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB kodu Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:00.