IRCForumu.ORG   sohbetkacak
reklamalanı


Ağaç Şeklinde Aç37Beğeni

 
 
Seçenekler Stil
Alt 15 Mart 2024, 02:13   #1
Ircforumuicon (1) Editör Röportajı "nesimsek"

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
<yeSa> nesimsek Hoşgeldin nasılsın ?


<nesimsek>
Merhaba yeSa kardeşim, hoş buldum, hamd olsun iyiyim, sen nasılsın?

<nesimsek>Öncelikle merakla okuduğum röportajlar silsilesine beni de eklediğin için teşekkür ederim.
<yeSa> Bende iyim teşekkür ederim abi, bende beni kırmayıp bu röportajı kabul ettiğin için sana çok teşekkür ederim, senin gibi yılların üstadı ile röportaj yapmak benim içinde büyük mutluluk.

<yeSa> Peki nesimsek abi elbette seni tanıyanlar kadar, tanımayanlarda var tanımayanlar için bize kendinden bahseder misin ?<nesimsek>
Tabi kendimden bahsedeyim.
Nüfus cüzdanımda 1961 doğumlu yazmasına rağmen tam bir sene önce 1960 yılının Mayısında Ankarada din görevlisi devlet memuru bir babanın ilk oğlu olarak dünyaya gelmişim. Rahmetli babamın nüfüs cüzdanımın arkasına yazdığı nottan biliyorum doğum tarihimi. Çocukluğum ve gençliğim, ve dahi şu andaki yaşantım hep Ankarada geçti ve geçiyor. Evimizden yaklaşık 4-5 km uzaklıktaki ilkokul ve orta okuldan sonra EML 2. sınıftan terk ettim okulda okumayı. Askere gidinceye kadar EML sinde okuduğum bölümden dolayı Makina imalatı yapan bir firmada montaj ve Torna tezgahında çalıştım. Askerliğimi J.Komando olarak Manisa Kırkağaç, Bilecik ve İstanbul Sağmalcılar Ceza ve Tutuk evinde yaptım.

<nesimsek> Askerden dönünce tekrar mesleğime devam ettim ve sürekli çalıştım. Çalıştığım bir kaç firmada Tornahane kısım şefliği ve ustabaşılığı yaparak 2006 yılında emekli oldum. Hep özel şirketlerde çalıştım. Çünkü kafamda hep kendi işimi kurmak ve memlekete faydalı işler yapmak vardı bu yüzden devlet işinde istediklerimi yapamayacağımı düşünerek önüme gelen bütün fırsatları teptim.

<nesimsek> 2006 yılında 13 sene çalıştığım iş yerinden emekli olunca aynı iş yerinde çalıştığım şimdiki ortağım ile kendi iş yerimizi kurduk. Beş parasızdık ama kendimize güveniyorduk, 2006 yılında çok büyük bir borcun altına imza atarak kullandığımız CNC tezgahları Leasing ile aldık. Borcumuzu dolar olarak aldık ve 2008 krizini çok zor şartlarda atlattık. O gün bu gün çalışıyoruz hamd olsun.

<nesimsek> Şu anda 6 Şubat depreminde yıkılan vatandaşlarımıza Hafif Çelik Evler yapan makinayı üretiyoruz. Bu evler depreme dayanıklı olduğu için tercih ediliyor ve çok kısa zamanda bitiriliyor. Ve ben bu makinaları ürettikçe memleketim adına gurur duyuyorum.
10 sene önce yaklaşık 800 000 ila 1 000 000 USD ye yurt dışından gelen makinaları biz kendi patentimizle 150 000 USD ye ev yapan firmalara veriyoruz.

<nesimsek> Neyse işlerimden fazla bahsettim,
Evliyim, üç kız babasıyım.
Daha çok yazmayı seviyorum, okumayı da kafamın sardığı bilimsel kitapları okumayı seviyorum.
<yeSa> Her zorluğa ve şartlara rağmen kendi işini kurup ve hedefindeki gibi gerçekten memlekete bu faydalı işi yapman beni de mutlu etti ne güzel. Allah kolaylık versin inşallah başarılar diliyorum, ailen ile huzur ve mutlu ve sağlıklı olun.

<yeSa> Peki abi ne zamandan beridir, şiir yazıyorsun. Nasıl başladı ?<nesimsek>
Şiir yazmaya ilkokulda başladım desem yeridir. İlkokul öğretmenim bende ne gördüyse o zaman 3. sınftan sonra bütün bayram okumalarını bana yaptırırdı, şiir okuttururdu ve ikimiz oturur birşeyler karalardık. Rahmetli babam da şiir yazardı ondan da çok etkilenmiştim. Sonraları ortaokulda Edebiyat öğretmenim çok etkiledi, kompozisyonlarımı çok beğenirdi, bu sıralar sadece arkadaşlarıma okuduğum şiirler yazmaya başladım. Meslek lisesinde ise artık arkadaşlar arasında bayağı popüler olan şiirlerim vardı.
Sonra askerde gurbetlik bağdaş kurup oturunca yüreğe, oradaki arkadaşların dertlerini dinledikçe ve fırsat buldukça yazdım.

<nesimsek> Askerden geldikten sonra evlendim ve geçim sıkıntısı omuzlara binince bayağı bir ara verdim. Çok yoruluyordum ve okumaya dahi zamanım olmuyordu. Ta ki emekli olup kendi iş yerimizi açınca çalışma şartlarımda rahatlama oldukça yazmaya başladım. 2007 yılında Habergen diye bir forum sitesi vardı, bir arkadaşın vasıtasıyla oraya göndermeye başladım, hoşuma gidiyordu okunmak ve şiirlerime olumlu olumsuz yorumları almak. Daha sonra büyük şiir sitelerine göndermeye başladım, şimdilerde pek yazamıyorum fırsat bulup. Yazılmış pek çok şiirim var ama düzenleyip yayınlayamadım.
<yeSa> Ne güzel şiir yazmak bulaşıcıdır bir kere yazdığında tekrar tekrar yazasin geliyor ve beğenilince şevk daha çok yükseliyor, en güzeli de aslında yıllarca ara vermene ragmen tekrar yazmaya başlaman yürek sesin hiç susmasın, mürekkebin bol olsun abi.

<yeSa> Peki abi yazarken özel olarak dinledigin bir müzik veya yaptığın bir şey var mi ?<nesimsek>
Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için..
Şiir yazmanın bir zamanı yok benim için, bazen sabah uyku ile uyanıklık arası mısralar diziliverir aklıma, bazen bir olaydan etkilenir yazarım...
Ama olmazsa olmazım sessizlik ve yalnızlık...
Yazdığım zamanlarda dikkatimi bir tıkırtı bile dağıtıverir bazen.
Aklımdan geçen mısrayı tam yazacakken dikkatim bir dağılır, ne yazacağımı unutrum ve bazen günlerce bekler o şiir... Manası değişmez ama belki de yazdığım kelime unutup yazacağım kelime değildir, bilemem...

<nesimsek> O yüzden yazarken yalnız olmayı ve dikkatimi dağıtacak her şeyi ortadan kaldırmaya uğraşırım.
Kendimi yazacağım şeye tam olarak verdiğim zaman satırlarkendi kendine akaaar gider...
Hala yıllarca bekleyen başlı şiirlerim var bitmeyi bekleyen, silmeye kıyamadığım ama bir türlü o günkü ruh haline girip te bitiremediğim...
<yeSa> Evet çok doğru benim içinde siir yazmak için en güzel vakit, yalnızlık ve sessizliktir. Yoksa tam yazarken veya bir, iki kıta yazarken en ufak bir tıkırtı bile tüm dikkati dağıtıyor şiirler öylece kalıyor o anki ruh halin kaçıyor gerçekten.

<yeSa> Peki abi tam olarak ilham kaynağın nedir sadece yalnızlık ve sessizlikten mi yoksa ilham aldığın özel bir şey var mı veya yazdıkça devamı mı geliyor ?<nesimsek>
Kısaca cevaplayayım;
İlham kaynağım hayatın, yaşamın kendisi...
Bazen yolda yürürken gördüğü bir olaydan etkileniveriyor insan,
Bazen açan bir gülden, bazen öten bülbülden...
Bazen kömür karası gözden sızan billur yaşlar, bazen iç çeken bir kalbin yüze vurmasıyla titreyen dudaklar...
Sokakta simit satan bir çocuktan tutun da fırında pişen Karadeniz ekmeğinden...

<nesimsek> Bazen pazarda filesini doldurmaya çalışan çocuktan, bazen de inşaatta çalışan ameleden...
Gündüz güneşten, gece yıldızlardan, cırcır böceğinden ve karıncadan, sararan yapraktan, kuruyup çatlayan topraktan...
Aklına ne gelirse işte ondan alıyorumeğer ilham buysa...
<yeSa> Tabiki, ilham tek bir şeyden değil hayattaki her şeyden ilham alıp yazıyorsun, o yüzden şiirlerin hep yüreğe dokunur çokça anlam yüklü.

<yeSa> Peki yazmak dışında hoşlandığın bir hobin var mı işlerin dışında neler yaparsın bize biraz anlatır mısın ?<nesimsek>
Yazmak dışında yapmaktan zevk aldığım şeyler tabi ki var.
Okumayı severim, sürükleyici bir kitap alırsam elime iki üç günde bitirmek için can atarım.
Seyehat etmeyi çok seviyorum sağlığım müsade ettiği sürece, gittiğim yerlerin fotoğraflarını çekmeyi çok severim.
Fotoğraf çekmek gerçekten çok güzel bir hobi, ailemizde kimsede olmayan çoğu rahmetli olmuş kişilerin resimleri çok geniş arşivimde var.

<nesimsek> Alışveriş yapmayı çok severim, fırsat bulup ta gittiğim yerlerin yöresel ürünlerini almayı oranın insanlarıyla tanışıp konuşmayı çok severim öyle ki yıllar sonra yolum düşse de tekrar gitsem gözlerim hep o insanları arar ve hala sağ ise bulur, arkadaş canlısıyımdır.

<nesimsek> Ayrıca bozulan ufak tefek mekanikarızaları tamir etmeyi çok severim, antika pazarlarını gezmeyi çok severim.
Buna benzer pek çok şey hobilerim arasında bulunur.
<yeSa> Ne güzel abi maşallah, gerçekte yıllar geçer fotoğraflar kalir, hepsi birer anı olarak kalıyor, güzel hatıraları canlandırıyor.

<yeSa> Peki abi ilk satin aldığın kitap neydi ve neden o kitabı almıştın. ?<nesimsek>
İlk satınaldığım kitap ilkokul 4. sınıfa giderken aldığım Kemalettin Tuğcu nun hikayelerinden biriydi ama ismini hatırlamıyorum. Daha sonra ortaokul kütüphanesinden alıp okuduğum kitaplar vardı. Yakup Kadri nin, Yaşar Kemal' in, Fakir Baykurt' un, Peyami Safa' nın, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın, Ziya Gökalp' in, Necip Fazıl Kısakürek'in kitaplarından fırsat buldukça okudum. Fakir Baykurtun kardeşi Şerif Baykurt ortaokulda resim derslerimize girdi, ufuk açıcı bir kişilikti, çok faydalandım kendisinden...
Sonra 2012 yılında kaybettiğimiz kendime idol olarak seçtiğim Abdürrahim KARAKOÇ üstadımın şiirleriyle ufkumu açtım diyebilirim.
<yeSa> Hepsi de birbirinden değerli kitaplar. Peki aldığın tüm kitaplar halen sende mi kitaplığında durur mu, yoksa kitap bağışı mı yaparsın ?


<nesimsek>
Kitaplarıma hiç kıyamam, evimde hatırı sayılır bir kütüphanem var.
Kütüphanemde rahmetli babamdan kalan kitaplar, benim aldıklarım ve kızlarımın aldıkları kitaplar var.
Kitap bağışı yapacaksam kütüphanemden değil de imkanım varsa yeni alır gönderirim.
Kütüphanemden ancak ödünç veririm ama geri gelmeyince çok üzülürüm.<yeSa> Peki abi şiirlerini okumaktan hoşlandığın sevdiğin bir yazar var mı, o yazarın veya başka bir yazarın en sevdiğin etkilendiğin şiir hangisidir. ?


<nesimsek>
Elime geçen her şiiri okurum, kim olursa olsun.
Necip Fazıl' ın "Zindandan Mehmede Mektup, Sezai Karakoç'un Mona Roza, Abdürrahim Karakoç' un Mihriban ve bütün şiirleri, Nazım Hikmet'in Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin, Orhan Veli'nin İstanbulu Dinliyorum ve daha pek çok değerli şairimizin okundukça ruhlara duygu katan eşsiz şiirleri...<yeSa> Hepsi de birbirinden değerli anlamlı yüreğe dokunan şiirler.
Peki abi senin "en" dediğin kitapların var mı,?


<nesimsek>
"En" dediğm kitaplarım arasında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy üstadın Safahatı var,
Neip Fazıl Kısakürek üstadın Çöle inen Nur kitabı var,
Abdürrahim Karakoç üstadın 1989 yılında aldığım 1988 yılında 14. Baskısı yapılan "Vur Emri" kitabı var...
Her elime aldığımda geçmişe yolculuk yaptırır bana, gençliğimi hatırlatır.<yeSa> Hepsi birbirinden değerli kitaplar. Peki abi katıldığın bir kitap fuarı, sergileri var mı. Katılır mısın ?<nesimsek>
Katıldığım kitap fuarı ve sergileri yok. Çünkü benim kitabım yok. Kendimi hiç bir zaman şair olarak görmedim, tamamen amatör olarak yazıyorum. O da işten güçten fırsat bulabilirsem. Benim hayatımı kazandığım ve kendimi adadığım esas mesleğim makina imalatı. Gerisi fısat buldukça yazdığım içimden geçenleri satırlara döktüğüm şiirler...

<nesimsek> Ama kitap fuarlarına eskiden çok giderdim, pandemi süresinde ayağım her taraftan kesildi sanki...Covidden 12 gün yoğun bakımda kaldım, hayatımda epey şey değiştirdi bu hastalık...
Sadece internet ortamından takip edebiliyorum o da ne kadar olursa...
<yeSa> Çok geçmiş olsun tekrardan abi gerçekten çok zor günlerdi, Allah bir daha yaşatmasın. Bence amatör değilsin yılların üstadısin kaleminden harika şeyler akıyor, zaten şiir yazmak içinde yürekten gelmesi lazım her şeye rağmen önemli olan yazmaktır.

<yeSa> Peki abi seninle ilgili bilmediğimiz "ufacık" bir detayı bizimle paylaşmak ister misin.?<nesimsek>
Çok kolay dost olurum, dostumu iyi seçerim, dost olduğum kişi isterim ki pazara kadar değil, mezara kadar dost olsun...
Ama bir türlü öyle olmaz...
Çoğunlukla dost dediğim bazı kişilerden kazığın en büyüğünü yerim.
Ama kalbim birine bir soğudu mu bir daha ısınmaz.
Bu yüzden dostlarım sayılıdır.
Her şeye rağmen dünyayı iyi dostlukların kurtaracağına inanalardanım...
<yeSa> Bende öyleyim kesinlikle cok doğru, evet yoldaşın dostun iyi olacak ki, dünyada ki tüm kötülüklerden koruyup destek olmak için.

<yeSa> Peki abi hayattaki en büyük hayalin ve amacın nedir bunu bizimle paylaşmak ister misin ?<nesimsek>
Hayattaki en büyük hayalimi gerçekleştirebilme çağını geçtiğini düşünüyorum.
Gençliğimde kendi iş yerimin sahibi olmayı ve insanlık adına çok güzel projeler yaparak bütün insanlığın hayatına dokunmak isterdim.
İsterdim ki insanlar benim yaptığım projelerle hayatı kolaylaşsın, insan olarak yaşamaya daha çok vakit ayırabilsinler.

<nesimsek> Bu yüzden zora talip oldum, anadan babadan kalan mirasla değil, tamamen alın terimle çalıştım, emek verdim, yanımda çalışan insanlara evlerine helal rızk götürmelerine vesile oldum hamd olsun.

<nesimsek> Hiç fazla parada, malda gözüm olmadı. Kazncımı yine yatırma dönüştürüp daha fazla kişiye iş imkanı sunmaya çalıştım.
Ama artık yoruldum, sağlık problemlerim oldu, iş yerimiz yine çalışıyor fakat ben eskisi gibi aktif olamıyorum, bu yüzden çok üzgünüm.
Tek tesellim şu anda bizim yaptığımız makinalarla insanlara depreme dayanıklı evler yapılıyor ve bu şekilde insanların hayatına dokunduğumu hissediyorum.

<nesimsek> Bu da bende memleketim ve insanlık adına borcumu ödediğim hissini uyandırıyor ve mutlu oluyorum.
Rabbim bir daha böyle büyük acılar göstermesin. Deprem değil, ihmal öldürüyor derler ya...
İnşallah bir daha deprem olursa bu kadar büyük acılar yaşamayız diye dua ediyorum.
<yeSa> Depremi acı kayıplar ile derinden yaşamış biri olarak çok doğru, deprem değil ihmal öldürüyor ne yazık ki depremde ölen vatandaşlarımız, dostlarımız, akrabalarımız evlerinin sağlam olmamasından, depreme dayanıksız olduğundan dolayı öldüler ve acıyı yaşayanlara insanlığa büyük acı bir iz bıraktı, inşallah bir daha yaşamayız çok güzel bir işin var ve millete, vatana, insanlık adına en hayırlısını yapıyorsun, keşke herkes işini senin gibi yapsa bu yolda başarıların daim olsun abi.

<yeSa> Peki Editör ve okuyucu olarak. Yeni şiir yazanlara, yazmak isteyen. İnsanlara ne söylemek istersin burdan. ?<nesimsek>
Benim naçizane tavsiyem şu;
Öncelikle şiirin ne olduğun anlamaları ve hangi tür yazmayı seviyorlarsa o şekilde yazılmış üstadların şiirlerini bol bol okumaları gerekir.

<nesimsek> Kelime haznesinin büyümesi için bu şart... Güzel Türkçemizde o kadar zenginlik varken maalesef kullanamıyoruz ve sosyal medyanın büyük etkisiyle dilimiz kısırlaşıyor. Bu yüzden çok kitap okumak gerekiyor, bizim zenginliklerimiz tamamen kültürümüzde saklı ve bu saklıyı isteyen herkes ortaya çıkarabilir. Dilimize hakim olduktan sonra geriye duyguları satırlara aktarmak daha kolay olacaktır...
Yazan ister serbest şiir yazsın ister kafiyeli yazsın önce dilimize hakim olmalı ve gelecek nesillere temiz bir Türkçe ile yazılan eserler bırakmalı...
<yeSa> Evet öyle Türkçe' mize sahip çıkmalıyız, bunun için kitap okumanın faydası da çoktur, çok doğru anlattın abi.

<yeSa> Peki abi şiirlerini okuyanlardan, seni sarsan, sevindiren yani herhangi bir mesaj yorum aldın mı hiç bizimle paylaşmak ister misin,?
<nesimsek>
Pek çok forum sitesine kayıt oldum, uzun zamandır fırsat buldukça paylaşım yapıyorum.
Son zamanlarda kayıt olduğum bu sitenin bu kadar aktif olacağını tahmin dahi edemiyordum. Kaf Dağı beni buraya çağırdığında kıramadım "en azından üye olayım ara sıra paylaşım yaparım" diye düşünmüştüm.

<nesimsek> Ama burası çok farklı geldi, üye sayısı çok fazla ve üyelerin hemen hepsi aktif.
Paylaştıklarımın okunması değerlendirilmesi çok hoşuma gidiyor. Yıllar sonra kendimi sorgulayıp yeniden yazmaya yöneltecek görünüyor.

<nesimsek> Hele aZze kardeşimin "Hatırlar Mısın" şiirime ses olması beni çok mutlu etti.
Yıllar önce rahmetli Yılmaz Tatlıses 'in bestelediği "Anne" şiirme bu kadar sevinmiştim.
Şiirlerime ilgi gösterip okuyan, yorumlayan ve beğenen bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.
<yeSa> İyiki gelmişsin abi seni aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyorum, harika şiirlerin var, şiirlerini okumak çok güzel. Her zaman emeğe saygımız sonsuz, burayı sevip, beğenip aramızda olduğun için sana sonsuz şükranlarımı sunuyorum, bazen diyorum keşke daha fazla editör olsun daha fazla şiirler olsun, hepsi farklı hayatlar, hayaller, umutlar, emektir, her şiir bir hayattır anıdır, nasıl "müzik ruhun gıdasıdır" derler, aynı şekilde şiir de öyledir.

<yeSa> Peki abi röportajımızın sonuna geliyoruz, En sevdiğin insan evresi hangisidir, (bebeklik, çocukluk, ergenlik, genç, orta yaş, yaşlılık gibi) ?<nesimsek>
İnsan her yaşında ayrı güzeldir benim için...
Bebekleri ve çocukları çok seviyorum, dünyaya onların gözüyle bakıp sorunların çözümünü de o gözlerle bulmak isterdim.
Günahsızlar, tertemizler, dünyanın kirli yanlarını henüz görmedikleri için kötülüğün ne olduğunu bilmemektedirler. İnsanlara sordukları sorular bambaşka, kendi buldukları pratik çözümler harika ötesi...

<nesimsek> Aynı şekilde çocuklaşmış ihtiyarlar... Tecrübe küpleri... Öyle çırpınırlar onların düştüğü hataya düşmeyelim diye ama çoğu kimse kaale almaz. İlla yaşayıp kendisi görecek, yaşayacak ve tecrübe sahibi olacak...
Bu konuda bir şiirim var ileride yayınlarım. "Her Yaşın Keyfi Güzel" diye bir şiirim...
<yeSa> Ne güzel anlattın çok doğru, şiiri heyecanla bekliyorum, eminim ki tıpkı diğer şiirler gibi harikadır.

<yeSa> Peki son olarak IRCFORUMU.ORG forumuna, editör arkadaşlarına, yöneticilerine, üyelerine burdan söylemek istediğin bir şeyler var mı, önerilerin, şikayetlerin ?<nesimsek>
IRCFORUMU.ORG forumuna, editör arkadaşlarıma, bütün yöneticilerine ve bütün üye arkadaşlarıma baki selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Herkesin görevini bi hakkın yapmaya çalıştığı ve karınca misali herkesin bilgi dağarcığında olanı paylaşıma açmasını çok güzel başarıyorlar.
Emek veren herkese gönülden teşekkürler ediyorum.

<nesimsek> Şikayet değilde bir önerim olacak;
Foruma ilk üye olduğumda zannediyorum sana bildirmiştim.
Diğer forum sitelerinde İsmime açılan sayfada yaptığım her paylaşım satırlarda görünüyordu. Bu satırlara baktığınız zaman "Konuyu Başlatan", "Değerlendirme", "Son Mesajlar", "Cevaplar", "Görüntüleme" gibi bilgilerin hepsini görüp, yaptığınız paylaşımın gittiği yön hakkında anında bilgi sahibi olabiliyordunuz. Yaptığınız her paylaşım bir satırda göründüğü için yayın tarihlerinin hepsini sayfada görebiliyordunuz. Bilmem anlatabildim mi?

<nesimsek> Bizim buradaki sistemde paylaşımın içine girmedikçe bu bilgilere ulaşamıyorsunuz, bu da zaman alıyor.
Şayet bu şekilde düzenleme yapılabilirse çok memnun olurum...
Yoksa siteden hiç bir şikayetim yok...
Tekrar emek veren herkese teşekkür eder, güzel paylaşımlar yaparak bilgi dağarcığımızı genişletmek ve forumun hak ettiği yerde en zirvede olması için yapılan gayretlerin boşa gitmemesi için çalışan herkese selamlarımı sevgilerimi sunar, mutluluklar dilerim..
<yeSa> Bende Teşekür ederim abi tekrar beni kırmayıp röportaj teklifimi kabul ettiğin için,


<nesimsek>
Bana bu röportajı yapma imkanı verdiğin için canı gönülden teşekkür ederim,
Kendimi anlatma imkanı buldum sayende, benim için de hayatımın ufak bir özeti oldu aslında.
İyi ki bu siteye gelmişim ve iyi ki sizler gibi dostları tanıma imkanı buldum ve daha da bulacağıma inanıyorum.
Tekrar tekrar teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim sevgili kardeşim.
Baki selam ve sevgilerimle...
KinGStaR, She, aZze ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
 
Alt 15 Mart 2024, 02:41   #2
FLâner
KinGStaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] emeğine sağlık. @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kalemin hiç solmasın. Çok güzel röportaj olmuş

nesimsek ve yeSa bunu beğendiler.
________________

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
 
Alt 15 Mart 2024, 08:35   #3
Standart

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] emeğinize Yureginize Sağlıklik Canlar

nesimsek ve yeSa bunu beğendiler.
________________

SihirliSohbet.Org & Sevdi.Net
 
Alt 15 Mart 2024, 08:53   #4
She
✰ ÖzeL..
She - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hanımcım ne güzel bir röportaj olmuş, keyifle her satırı okudum eline sağlık..

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] "Okumayı severim, sürükleyici bir kitap alırsam elime iki üç günde bitirmek için can atarım. Seyehat etmeyi çok seviyorum sağlığım müsade ettiği sürece."

Şu satırlar dikkatimi çekti, çünkü her insan yılda 1 kere de olsa farklı bir şehir görmeli diyorlar bu konuda sizi taktir ettim. Ayrıca her kitap bir hayat demek çok. Bir çok hayatları okumuş olduğunuz âşıkar. Bu hayat tarzınızın devamını diliyorum aileniz ile birlikte.

yeSa ve nesimsek bunu beğendiler.
________________

~ E & B ~
 
Alt 15 Mart 2024, 08:56   #5
Kyo
Kyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Iki tarafa da basarilar diliyorum.
Emeginize saglik

yeSa ve nesimsek bunu beğendiler.
 
Alt 15 Mart 2024, 10:09   #6
Standart

<nesimsek> Hele aZze kardeşimin "Hatırlar Mısın" şiirime ses olması beni çok mutlu etti.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Ustad'm Hocam abim . bu benim için buyuk bir onurdu sizin gibi bir ustad hocamın şiirine ses olmak . ben çok teşekkür ederim .. yürek sesiniz hiç susmasın ki bizde yüreğinize ses olalım .


iki ustad sohbetini çayını yudumlarken hayranlık içersinde kayboluş gibiydi Roportajı okurken hissettiğim .

Emeğiniz var olsun ..

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] canım benim rabbim yüreğini incitmesin ..

yeSa ve nesimsek bunu beğendiler.
________________

Çekme, Cennetimin Pencerelerine perde.
Kaldır! Göz kapaklarını
 
Alt 15 Mart 2024, 10:13   #7
Standart

Emeğine sağlık @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

nesimsek ve yeSa bunu beğendiler.
________________

YAKNIZLIĞIMLA BAŞBAŞAYIM
 
Alt 15 Mart 2024, 10:22   #8
Carpediem
Hobby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] tebrik ederm cok guzel bi roportaj olmus @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hayatinizda basarilar dilerm sohbetiniz cok akici ve guzel olmus tebrikler

nesimsek ve yeSa bunu beğendiler.
________________

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
 
Alt 15 Mart 2024, 10:59   #9
Süper Moderatör
Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] emeklerinize sağlık keyifli bir röportaj olmuş gerçekten.
Tebrikler @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]'cımmm

yeSa ve nesimsek bunu beğendiler.
________________

İnsanı eksilten kaybedişleri değil; zannedişleridir.....
 
Alt 15 Mart 2024, 11:03   #10
"Omne ignotum pro magnifico."
Chloe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Her kelimesi her cümlesi o kadar hoş bir röportaj olmuş ki anlatamam, tebrik ediyorum.
Emeğinize sağlık @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

yeSa ve nesimsek bunu beğendiler.
________________: ( :
Her hikayenin iki tarafı vardır.


 


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB kodu Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are KapalıTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:15.