Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Ekim 2021, 12:30   #8
Hikaye
Hikaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hiç kimse kesin bir yargıya asla varamaz bu konuda. sadece bir insana diğer insanlar hakkında ne düşündüğünü sorarsanız eğer, söyledikleri kendi karakteri hakkında size bikaç ipucu verebilir. yani genel olarak insanlar başkalarının hep olumsuz taraflarını ve kusurlarını görmeye meyillidir. insanlarda daimi olarak olumsuz ve negatif bir yan gören insan ya depresyondadır ya da kişilik bozukluğu içindedir. yani kişilik bozukluğu olan kişi başkalarının iyi yanlarına gözlerini hep kapatır. velhasıl güzel bakmak ve güzel görmek, güzeli aramak o insanın kişiliğinin güzelliğine bir işarettir. işte ben en önce buna dikkat ederim. siz de edin bence

dipnot: tabi bu çeşitlendirilebilir. ben en basit örneğini verdim yukarda.

mesela insanı olumlu mu yargılıyor, olumsuz mu? kişilere hayranlık mı besliyor yoksa nefret mi? ya da antisosyal mi? kendini beğenmişliği ne seviyede ve mesela psikopat mı? bunlar hep kesin olmasa bile hafif görülür, hissedilir boyuttadır. mesela sürekli insanlardan tiksiniyorum, insandan nefret ediyorum vesaire türevlerini söyleyen kişi büyük ihtimalle karakter bile oturtamamış olabilir ya da kişiliği bir şekilde zarar görmüştür, yardıma ihtiyacı vardır. tabi ruhsal olarak. gibi gibi devam eder.

eksik başlayan hiçbir hikaye, tamamlanmaz.