Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Eylül 2021, 01:54   #1
Otis
"The ALpha"
Otis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Teknoloji Bizi Ne Kadar Tembelleştiriyor?

En son ne zaman mektup yazdınız? E-mail değil mektup...

Cevabı ben üzülerek sizin adınıza vereyim hatam yoktur eminim;

Erkekler askerde aile veya sevgililerine, kadınlar askerdeki sevgililerine yazdıysa da günümüzde onun yerini sms wp ve e postalar aldı...

biraz iyimser olursam belki ilk okul da öğretmen kompozisyon ödevi olarak mektup yazın getirin demişse ilk okulda...

hadi bir iki soru daha sorayım size dostlar müsaade var mı? ezberlediğiniz en son telefon numarası hangisi? kendinizin ki hariç onun da istisnası nedir biliyor musunuz? evli olup ta sevgilisi olan ve numarasını kaydedemeyenler bir yere yazmış veya hafızasında tutmuştur

peki adresle yol bulmak kütüphanelerden ödev hazırlamak? google yandex var olmadan önce nasıl yapıyorduk biz bunları? okuduğumuz ansiklopediler kütüphaneler nerde. her şeyin kolayına kaçar olduk.

kimseyi kınadığımdan değil ama bu kadar kötü durumdayız...

bunlar somut örnekler elle tutulur diyelim. tartışma konusu açıldığında cevap verecek muhatap bile bulamıyoruz toplum düşünmekten uzak kafa yormayan aman bananeci olmuşuz. birileri bizim adımıza düşünsün bizim adımıza yapsın bizim adımıza icat etsin bizim adımıza üretsin biz hazıra konalım. gençlerin elinden tableti telefonu interneti alsan neslimiz sona erecek eğitim sistemimiz kof, zor ekonomik şartlar sebebiyle insanlar çalışmaktan başka hiç 1 şey yapamaz hale gelmişler. varsa yoksa para olmuş...

ve bunları teknoloji ile yapıyorlar günden güne matrix deki fantazilere doğru koşar adam yaklaşıyoruz. bazen sohbet ortamlarında tartışma konusu açmaya çalışıyorum 40 yaşında avukat diyor ki benim pubg ye 34 yaşındaki mühendis klan savaşımıza bakmam lazım diyip kaçıyorlar zorlarına gidiyor...

sarı öküzü çoktan verdik dostlar sürünün geri kalanı hem eğitim hem ekonomik hem siyasi yollarla elimizden alınacak. teknoloji ve modern hayatı kullanarak her şeyimize müdahale ediliyor lütfen düşünelim tartışalım açık fikirli olalım. silahsız kalmayalım KAFKA bu günleri görse asla o lafı etmezdi...

Ne kadar anlatsan da boş,
Karşındakinin anladığı kadarsın...