Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Mart 2024, 16:19   #7
aZze
aZze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bundan 10 yıl önce olsaydı, her yerde bu seçim havasını hisserdik Sokağa baktığınızda seçim otobüsü, bayrakları geçtim, öyle bir atmosfer de yok. İnsanların siyasetle kurduğu ilişkinin tabiatı değişti. Büyük vaatler değil, daha detay ve mikro söylemler önemli.

geçmiş yıllardan aklimızda kalan seçim vaadleri

..Ordu’da bir belediye başkan adayının “Umumi tuvalet ve en ucuzundan hamam” sözü akıllarda.

3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde konser eşliğinde döner-ayranlı mitingler düzenleyen Genç Parti’nin kurucusu Cem Uzan’ın akılda kalan belli başlı vaatleri şöyleydi: Her işsize 350 TL maaş verilecek. Mazot 1 TL olacak. Fındık 8 TL olacak. Üniversite sınavı kalkacak.Üniversite sayısı 4 katına çıkarılacak…

Çiller herkese biri ev, biri araba olmak üzere iki anahtar vaat etti. “Her mahallede yüz trilyoner olacak” dedi bunu “Her köylüye traktör” sözü takip etti.

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Karayalçın, “Bilmem kaçıncı Murat içkiyi yasaklamış, ben de yoksulluğu yasaklıyorum” demişti hatta hemşehrilik maaşı adı altında 90 bin aileye 600 TL maaş bağlama sözü vermişti.

Çekme, Cennetimin Pencerelerine perde.
Kaldır! Göz kapaklarını