Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Nisan 2023, 23:47   #16
EsrarLı
Dalımı incitenin Ağacını kökünden Sökerim...
EsrarLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Belma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eminim bir günün bile senin için çok değerlidir: Amcak herbirimizin bu günü, aslında dünümüzün eseridir..Şimdi neden bu şekilde dedi diyeceksin @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] .))

burada oldugum süre zarfında efendiliği ve açık sözlülüğünle sağlam kalan nadir kişilerdensin ve eminim ki geçmişte olan çok şeyle pişmiş ,sofrana katık etmişsin bazı durumları.. zaten benim sorularımda bu yönde olacak. /bir kaç tane...

.

-Otobiyografinizi (Öz yaşam öyküsü) yazsanız, başlığı ne olur?

-Son bir hafta içinde yeni öğrendiğiniz önemli bir şey var mı?

-Hangi olaydan sonra büyüdüğünüzü fark ettiniz?

-Eğer her şeyi bilmeniz mümkün olsaydı, ilk olarak hangi bilinmezi bilmek isterdiniz?

- Senin için efsane bir söz .)) ?

-Çocukluğunuzla ilgili en çok ve özlediğiniz şey nedir?

-Kitap okurmusun ? ve sevdiğin yazar ?

-Muhsin yazıcıoğlu senin için ne ifade ediyor?.))

-Neden kahkaha atamıyorsun hep gülümsüyorsun?

-vaktidir artık..
çocukların gözlerinde ki perde
inecek o meydana..
ve yine kanatlarını çırpacak
o kuşlar..

bunu okuduğunda aklına gelen o iki satırı yazarmısın?

Şimdiden çok teşekkür ederim Selam ve saygımla..daim ol , daim kal.
Çok teşekkür ederim. Çok zarif ve naif bi hanımefendi olduğunun aynasıdır forumumuzdaki eserlerin @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] o yüzden Bakış açında çok güzel ayna olmaya çalıştım olabildiysem ne mutlu bana
Hayata pencereden bakanlardan değilim. Soframızdaki katığımızı 11 yaşinda bi çocuk iken sanayiide koydular önümüze tercihin ne olduğunu bile bilmezken çok şükür bu günümüze

- Ay ışığında yürüyen karanlık çoçuk. Zor bi yaşamdı. Gündüzün içinde karanlığı yaşadık güneş o kadar kördüki bize ay ışığı gibiydi.

- Her günümüz yeni birseyler öğrenmekle geçiyor. Bu hafta hatta dün birşeye sahit oldum. Ramazan ayındayız lokantalar tıklım tıklım herkez iftar acma derdinde 3 4 tane cocukda o caddenin karsisinda elllerinde kase gibi tabak gibi kaplar karın doyurma derdine ve onları orda görmezden gelip iftarını açan insanlar. Oruç tutmanında biz insanları kurtaramıyacağını gördüm öğrendim.

- 2001 yaş 11 babama babalık yapmaya başladığımda anladım.
- ölümden ötede olan bilinmez olanı bilmek isterdim
- Ne 1 eksik ne 1 fazla herkez Hakkını alacak.
-Çocukluğumla ilgili özlediğim pek birsey yok keşke dememeye çalışan bir insanim (:
- Kitap okumayı pek seven bir insan değilim kitap okuyup kitap yazmış insanların zekaları bazı satırlara yansımış onları okumak yetiyor mesela dostoyevski ne demiş ; Kendi planlarımızı yapıyorduk,ama kaderinde planları olduğunu unutmuştuk. Vs vs Sevdiğim yazar yok senın dışında

-Muhsin Yazıcıoğlu'na Allah gani gani rahmet eylesin. Bu ülkenin 2.yüzyılının büyük Türk islam devletinin anahtarıydı. Adını bir çok şeyde kötü anmaya kalktılar katliam yaptılar üstüne attılar ezmeye çalıştılar önüne geçtiler en sonda suikast. Alperen di o adam Gayesi belliydi Nizam-ı alem di bizden di çok severim kendisini Mekanı cennet ruhu Şad olsun.

- kahkaha attığım da oluyo gülümsemek daha güzel (:

- Kii Kanat sesleri mahsumiyetin habercisi
İzin vermeyecek o perde birdaha gönül gözüyle görmenizi.

Benn Teşekkür ederim @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] saygılar bizden her zaman varol kavi ol kalemin forumumuzdan eksik olmasin