Konu: İnSaNLık
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Nisan 2022, 17:43   #1
SaRe
SaRe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart İnSaNLık

İnSaNLık
Kendimi Bildim Bileli ayrımcılıktan ve adaletsizlikten Nefret etmişimdir ve bunları yapan insanlardan da. Artık öyle bir dönemden geçiyoruz ki insan, insanı inancı, dili ve birçok şeyden ötürü yargılayıp, aşağılayıp ve hatta hayatını sonlandıracak kadar insanlık vasfından uzaklaşabiliyor.

Kime sorsanız her konuda özgürlükten yana olduğunu savunacak bir hayat felsefesi peşinde. Ne yazık ki fikrin ve zikrin çalıştığı bir çağdayız. Insanlığın artık sadece insanlık kelimesi ile askıda kaldığını düşünüyorum. Düşüncelerim Elbette etrafta gördüğüm vicdan ve merhamet yoksunu kimselerin halleri ile biçimlenmiş durumda. Sahi bu toplum nasıl toparlanır? insanı insan yapan duygulardan bu denli uzaklaşmanın sebebi neydi? Yarınlara tereddütle bakar olduk, ikili ilişkilerde de güvenimizi yitirdik. Sokak aralarında oynayan tertemiz çocuklardık, masumduk ne zaman bu kadar kirlendik? Belki içimizde ki çocuğu yitirdik...

Benliğimize sevgi tohumları Serpiştirmek yerine nefreti, kötülüğü ektik gönül bahçemize ne yazık ki bugün ektiğimizi biçiyoruz. Eskiler Ne güzel demiş Buğday ektinde arpa mı biçtin.
Yaşıyorsak hala umut var diyorum Ve umut ediyorum.... Güzelleşecek Yarınlar, güzelleşmeli, toparlanmalı dünya İnsan insanın sonu olmamalı. Gelip geçici Olduğumuz bu mekanla sınırlıyken ve bu han'daki yolculuğun suali varken iyilik için çabalamalı iyiliği istemeli. Yıkın Putlaşmış zırvalıklarla dolu zihninizi, yıkın ki yeni güzel iç açıcı şeyleri inşasına başlayalım. Hep birlikte güzel düşünür Güzel görüp güzel yaşayalım. Hayat sevgisizliğe ve nefrete yervermeyecek kadar kısa....

Sen güLüşümü yakaLa çünkü öfkem sana ağır gelir...🎈