Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Mart 2022, 22:35   #30
AkGün
GameOver
AkGün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Ocean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
oldum olası şu kandil denilen ritüellere alışamadım ve sevemedim. kuran'da mübarek gece olarak sadece kadir gecesi vardır. islamda peygamberin doğum günü kutlanmaz, hiçbir ayette ve hadiste de kandil yoktur, sünnet değildir. kandil geceleri tam olarak tarihlerini bilmemekle birlikte emevi döneminde kutlanmaya başlanmış bir emevi adetidir. kandil geceleri denen emevi adetini islam dinine ilave etmeye çalışarak kutlayanlar sevap yerine günah işlediklerinin farkında bile değiller. hiçbir şeyi sorgulamadan ve araştırmadan inanmayın özellikle de söz konusu din ise.

öncelikle selam dostum evet herkezin görüşüne saygımız sonsuz ama araştırmadan inanmayın demişsin onun için konuşcam biraz

dinimizde tek kaynak Kur an i Kerim degil Kur'an birinci kaynak ikinci kaynakta Peygamber Efendimizin hadisleridir Herşey ayrıntısıyla Kuran'da geçmez Mesela Kuran da namaz kılmak geçer ama kaç rekat olduğu gecmez Onu hadisten ogreniriz Yada zekat geçer ama hangi maldan ne kadar vereceğimiz geçmez onu da hadisten alırız Yani bizim için dinde ikinci kaynak sağlam hadislerdir

bunlarda hadislerdir okumanı tavsiye ederim içinde gecer

۰۪۫.۪۫۰𝓑𝓪𝔃𝓲 𝓲𝓷𝓼𝓪𝓷𝓵𝓪𝓻 ,𝓫𝓪𝔃𝓮𝓷 𝓲𝓷𝓼𝓪𝓷𝓵𝓪𝓻۰۪۫.۪۫۰
𝑪𝒊𝒌𝒂𝒓 𝒊𝒍𝒊𝒔𝒌𝒊𝒍𝒆𝒓𝒊𝒏𝒊𝒛 , 𝒔𝒂𝒉𝒕𝒆 𝒅𝒐𝒔𝒕𝒍𝒖𝒌𝒍𝒂𝒓𝒊𝒏𝒊𝒛 𝒎𝒊𝒅𝒆𝒎𝒊 𝒃𝒖𝒍𝒂𝒏𝒅𝒊𝒓𝒊𝒚𝒐𝒓

۰۪۫.۪۫۰AkGün۰۪۫.۪۫۰