Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Mart 2022, 19:22   #28
Ocean
Kayıtlı Üye
Ocean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
BuzAdam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç bir ayette ya da hadis de Kandil yoktur sünnet değildir demişsin, sünnet ne demek onu biliyor musun ondan da şüphelendim şu an bu yazıklarını okuyunca. Sadece sünnet olduğu için bile uymak istiyorsan eğer Peygamber Efendimizin öyle geceleri namaz ve ibadet ile geçirdiği buyruluyor. Öyle geceleri kutlayanlar sevap yerine günah kazanıyorlar farkında değiller demişsin (: Namaz kılıp ibadet etmenin nesi günaha çıkıyor o da ayrı bi düşünce kafa yapısı. Örneğin şahsım adına ben de senin gibi insanları sevmiyorum ama saygı duyuyoruz umarım doğru düşüncelere sahip olursun bir gün.
Namaz kılıp ibadet etmenin günah olduğunu söylediğim bir metin mi var ? kandil dediğimiz kutlamanın dinde yeri olmadığını söylüyorum. İslam dinine ve peygamberi Hz. Muhammed’in zamanına baktığımızda kandil geceleri yoktur ve hiç kutlanmamıştır. çünkü kuran'da her gecenin diğer bir geceden farklı olduğu tek gece kadir gecesidir. Bu söylemlerinden belli ki Kuran'ın bir kere bile okumamışsın. Benim yazdığım yazıdan da zerre bir şey anlamamışsın. laf olsun diye konuşma azizim. Namazını kılıp yine ibadetini et ama bunu kandil kisvesi altında yapmak hurafe bir inanıştır, ritüeldir.