Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Mart 2022, 17:39   #27
BuzAdam
Kayıtlı Üye
BuzAdam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Ocean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
oldum olası şu kandil denilen ritüellere alışamadım ve sevemedim. kuran'da mübarek gece olarak sadece kadir gecesi vardır. islamda peygamberin doğum günü kutlanmaz, hiçbir ayette ve hadiste de kandil yoktur, sünnet değildir. kandil geceleri tam olarak tarihlerini bilmemekle birlikte emevi döneminde kutlanmaya başlanmış bir emevi adetidir. kandil geceleri denen emevi adetini islam dinine ilave etmeye çalışarak kutlayanlar sevap yerine günah işlediklerinin farkında bile değiller. hiçbir şeyi sorgulamadan ve araştırmadan inanmayın özellikle de söz konusu din ise.

Hiç bir ayette ya da hadis de Kandil yoktur sünnet değildir demişsin, sünnet ne demek onu biliyor musun ondan da şüphelendim şu an bu yazıklarını okuyunca. Sadece sünnet olduğu için bile uymak istiyorsan eğer Peygamber Efendimizin öyle geceleri namaz ve ibadet ile geçirdiği buyruluyor. Öyle geceleri kutlayanlar sevap yerine günah kazanıyorlar farkında değiller demişsin (: Namaz kılıp ibadet etmenin nesi günaha çıkıyor o da ayrı bi düşünce kafa yapısı. Örneğin şahsım adına ben de senin gibi insanları sevmiyorum ama saygı duyuyoruz umarım doğru düşüncelere sahip olursun bir gün.

..Bize Her Sevdadan Geriye Kalan Sadece GALATASARAY..

İntikam almayı sevmem ama, ödeşmek adettendir.