Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Ocak 2022, 16:21   #16
Ocean
Kayıtlı Üye
Ocean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
AlgoS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Spora vermek yerine sokağa salın demek ilgisiz olun demek mi oluyor neyse kendi dedikleriniz de kendiniz celisiyorsunusz zaten iyi günler .
hanımefendi alaattin çakıcı'nın, ne iş yaptığını soran hakime verdiği "demir tüccarıyım" cevabında olduğu gibi mesajımda bir betimleme var. buna modern edebiyatta kara mizah diyorlar. Analoji diyorlar.

"ekstra bir çaba harcamaya gerek yoktur hanımefendi çocuğunuzu sokağa salmanız kâfidir."

bu sözün açılımı "eğer böyle yaparsanız böyle olurdur", "böyle yapın" değil. okuduğunuzu anlamadığınız için benim kendimle çeliştiğimi sanıyorsunuz. ben kendimle çelişmiyorum siz benim vermek istediğim mesajı anlamıyorsunuz bu yüzden anlaşmakta sorun yaşıyoruz.

Bakın bir örnek daha vereyim, "bir ülkeyi batırmak için ekstra çaba harcamaya gerek yoktur hanımefendi eğitim sistemini batırmanız kâfidir."

ben şimdi eğitim sistemini bozun, bilimi kaldırın, fiziği, kimyayı, evrimi kaldırın. sadece din dersi verin mi dedim ? eleştirel yorum bunlar siz bugün alıngan tarafınızdan kalkmışsınız sanırım.

umarım kendimi daha iyi ifade edebilmişimdir, en azından ettğimi sanıyorum.