Konu: Yalan Dünya
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Ocak 2022, 16:52   #1
LaviNya
"Çok affeder, bir kez güvenirim"
LaviNya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Yalan Dünya

Dünya dört mevsimden ibaret.Birde gece gündüz den... İnsanoğlunu anlatıyor aslında... İlkbahar,yaz, sonbahar, kış... Kış ölümü anlatır bana hep "Ölüm gibi soğuk"... Yazın doğumu, sıcacık kıpır kıpır yeni umutlar yeni hayaller tepedeki güneş daha bir heveslendiriyor yarınlara... ilkbahar her güzel şeyin başlangıcı gibi... Sonbahar hayatın son demleri yaprak dökümü gibi... Mevsim geçişleri hayatın her koşulda devam etmesi gerektiği mesajını veriyor.sen hiç mevsim geçişlerinde itiraz edip küsüp yaşama istediğini kaybetti mi? Hayat yaşadığın herşeyden ders çıkartmak gerekir yeni bir güne yeni mevsimlere hep bir umutla...gayemizi unutmadan son animiza güzel birikimler yapmak en akıllıca hakaret olur galiba.kim kumbarasina ne biriktiriyorsa alır gider yanına ama madde olarak değil manen birikim tabi... Tüm güzellikler i sonsuz sunan rabbim... Bakıp ta göremeyenler var nasipsizler diyorum ben onlara milyonlarca şükür siz insan .. Demem o ki sadece gecicez bu yalan dünyadan bu kadar anlam yüklemeyelim.azicik sabır.sonsuz aleme saklayalım tüm doyumsuzluk larimizi.. geçici alemini bile bu kadar guzel hazırlıklar yapmıştır demi.sukru ağzımızdan düşürmeyelim bunca nimetin içinde yaradana büyük saygısızlık olur...

EDA

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]